Bağış Yapmak İster misiniz ?
Tramay Trafikte Dikkat ve Farkındalık Hareketini Başlatmıştır
tramay , Trafikte Dikkat ve  Farkındalık Hareketidir.

Hızla gelişmekte olan ülkemizde refah seviyesi ve şehirleşme oranı ile birlikte araç sahiplik oranı da hızlı bir şekilde artmaktadır. Bu da trafik sorunlarını şehirlerimizin en önemli sorunu haline getirmektedir. Tramay olarak önemli projeleri hayata geçirmeyi hedeflemekteyiz.

Trafik kazalarında insan faktörünün oranının yüzde 99 olması bu alandaki eğitim ve sosyal projelerin önemini açıkça öne koymaktadır.

Trafik ihlallerinin önüne geçilmesi ile can ve mal kazaları azalacak trafik güvenliği sağlanacak şehirde yaşam konforu artacaktır. Bu konuda toplumun her kesimine önemli görevler düşmektedir.

"İnsan kusuru"
"Şehirlere göç ile bugünkü büyük kentler ortaya çıktı. Trafik, insan hayatının ve kent yaşamının en önemli meselelerinden birisi haline geldi. Hükümetimizin aldığı önlemlerle birlikte son yıllarda ölümlü kaza oranlarındaki düşüşe rağmen özellikle trafik güvenliği ülkemizin en önemli sorunlarından birisi.
En büyük can ve mal kaybı halen trafik kazalarından kaynaklanmaktadır. Diğer ülkelere kıyasla, ülkemizdeki trafik kazalarında, ölüm oranlarının yüksek olması, büyük oranda insan kusurundan kaynaklanmaktadır.

Bizim amacımız Mersin'i daha yaşanabilir kılmak. Şehirlerimizi daha yaşanabilir kılmanın yolu da; yollarımızı, caddelerimizi, sokaklarımızı daha güvenli hale getirmekten geçiyor. Bu da trafik kurallarına harfiyen uymakla mümkün. Yapacağımız bir hatadan dolayı, başkalarının ölme, sakatlanma ihtimali varsa, o hatayı yapma lüksümüz olamaz.
Bizler kurallara uymamanın maliyetini depremlerde ağır şekilde ödemiş bir milletiz. Bir binada yapılan teknik bir hata ya da eksik kullanılan çimento ve demir, başkaları için ölüm oldu.

İnsanı insan yapan sorumluluk bilincidir. Trafiğe çıkan herkes sorumluluğun gereğini yapmalıdır.
Bugün, trafik kurallarına tam uyulan; yolları, caddeleri ve sokakları tam güvenli bir şehir için, 'Trafikte dikkat ve Farkındalık Hareketi'ni başlatıyoruz. İnşallah Mersin bu konuda tüm Türkiye'ye örnek olacak. Nüfusu 2 milyona dayanan şehrimizde trafiğe her ay ortalama 2 bin araç katılıyor.

Proje ile amacımız; paydaşlarımız valilik, belediyeler, milli eğitim ve emniyet müdürlüğü ile birlikte mobilize olmak, Mersin'imizi trafik kurallarına tam riayet edilen örnek bir şehir haline getirmek.

Kampanyamızın ana sloganı olarak, " Trafik kurallarına uymak medeniyettir " ifadesini belirledik.
Şehirde hep birlikte huzur içerisinde yaşayabilmek adına, paylaşmamız gereken sorumluluklara işaret etmek istedik. Herkesin birbirine karşı sorumluğu olduğunu asla unutmamalıyız. Tüm vatandaşlarımızdan, paydaşlarımızdan ve kurumlarımızdan destek ve hassasiyet bekliyorum.
Trafikte Dikkat ve Farkındalık Hareketi" kapsamında trafik bilincini geliştirecek, trafik kültürünü yaygınlaştıracak ve kamuoyunda farkındalık oluşturacak etkinlikler düzenleyeceğiz.

Emniyet kemerinden hız kuralları ihlaline; hatalı parklanmadan geçiş önceliğine; agresif sürücülerden yaya hatalarına kadar, yabancıların trafiğe entegrasyonu gibi birçok konuda çalışma yürüteceğiz.

İlköğretimden üniversiteye kadar tüm öğrencilerimize, çeşitli eğitimler ve uygulamalarla katkı yapacağız. Reklam kampanyalarıyla geniş kitlelere ulaşacağız.
Tüm bunları yaparken, paydaşlarımıza büyük sorumluluklar düştüğünü, ancak onların desteği ile çalışmalarımızın meyvesini alacağımızı biliyoruz. Servis, minibüs, taksi, dolmuş ve özel halk otobüsü esnafımızla ortak çalıştığımızda çok daha başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyoruz"

Murat KUTLAY
Tramay Yönetim Kurulu Başkanı

 

Sosyal Medya

Yorumlar (0)
× Yorumlar: Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk Yorum Yapan Sen Ol
Yorum Yap
Ad Soyad (*)
E-Posta
Yorumunuz (*)
  BİLGİ ALMAK İSTİYORUM